یک تابستونه و یک شربت سکنجبین معروفش!

ما ایرانیا از قدیم ندیما تو تابستونا عادت داشتیم عطش و گرمازدگیمون رو با یه چیزی مثل شربت سکنجبین برطرف کنیم. اینقدکه ما شربت سکنجبین نوش جانمان کردیم که بالاخره به عنوان بهترین نوشیدنی اصیل ایرانی شناخته شد. تازه اگه  شربت سکنجبین با خاکشیر، بیدمشک و زعفران یا با خیارترکیبم بشه، که دیگه نور الانوره و تشنگی نمیزاره واسه آدم.

این نوشیدنی عالی از برگ های نعنا درست میشه. نعنا هم که داروی طبیعی برای نفخ و مشکلات معدست؛ پس حسابی واسه معده مفیده. علاوه بر معده واسه تصفیه و پاکسازی کبد نوشیدنی فوق العاده ایه. افرادی که کبد چرب دارند، اگه به اندازه از این شربت سنتی استفاده کنند، به کاهش تجمع چربی در کبد کمک می‌کند.

ترکیبشم با خاکشیر واسه کاهش تب، بهبود گلو درد، بهبود عملکرد سیستم گوارشی و تامین انرژی بدن و واسه افراد با کبد چرب مفیده.

دانستنی ها

بعضیا می گفتن سکنجبین واسه لاغری مفیده! اما هرکی گفته با شما دشمن بوده چون سکنجبین، شربت شیرین و پر از شکره و مصرفش به تنهایی اونم بدون داشتن رژیم غذایی سالم، نه تنها باعث لاغری نمیشه، بلکه قند خون رو هم افزایش میده. بنابراین مصرف زیاد شربت سکنجبین باعث چاقی میشه.

یک توصیه پزشکانه بخوام بکنم شماها رو اینکه افرادی که اضافه وزن دارند، بهتره این شربت را به صورت خانگی تهیه کنند. چون شربت سکنجبین آماده، معمولا قند و کالری بیشتری داره؛ حتی شما می‌توانید به جای شکر، واسه تهیه شربت سکنجبین از عسل استفاده کنید. عسل در کنترل قند خون موثره و  نوشیدنی شما را سالم‌ترمیکنه.

توصیه پزشکانه دوم اینکه گول خواص این شربت خوشمزه رو نخورین و برین یهو کلی شربت سکنجبین سربکشین چون  شربت سکنجبین خاصیت ملین بودن داره ؛ واسه همین افراد لاغر و باربی ممکنه با مصرف زیاد اون، آب بدنشون رو از دست بدن.

سومین توصیه پزشکانه اینکه بر اساس طب سنتی، چون شربت سکنجبین طبع سردی داره، برای کسانی که سرد مزاج هستند، ممکنه عوارضی مثل سردرد و دل‌درد داشته باشه. فقط همین!

نتیجه گیری مهمی که میشه گرفت اینه: ای مردم شربت سکنجبین در تابستان خنک بنویشید اما به اندازه و البته که از واجبات است که این شربت حتما با برند پیرادل باشه چون خاصیتشو صدبرابر می کنه .

منابع :